Paralympijský magazín

Dortmund získal po bundesligovém titulu i domácí pohár

Berlín - Fotbalisté Borussie Dortmund poprvé v historii získali double. Loňští i letošní bundesligoví mistři v dnešním finále Německého poháru v Berlíně porazili Bayern Mnichov 5:2. Třemi brankami se na výhře podílel polský útočník Robert Lewandowski.

Fotbalisté Borussie Dortmund
zdroj: ISIFA

Borussii poslal do vedení Šindži Kagawa už v třetí minutě, Bayern však vyrovnal v 25. minutě po penaltě Arjena Robbena. Ještě do přestávky vrátil Dortmundu náskok také z pokutového kopu Mats Hummels a v nastavení se poprvé trefil Lewandowski.

Svou druhou branku přidal polský reprezentant v 58. minutě a hattrick završil devět minut před koncem. Za Bayern, který za týden čeká finále Ligy mistrů s Chelsea, sice mezitím snížil Franck Ribéry, na víc se ale bavorský klub nevzmohl a s Dortmundem prohrál páté utkání za sebou. Borussia získala Německý pohár potřetí. V soutěži triumfovala poprvé v roce 1965 a dosud naposledy v roce 1989.