Dortmund vyprovodil Freiburg třemi brankami, dvě z nich zařídil Malen

Fotbalisté Dortmundu si doma poradili 3:0 s Freiburgem. V zápase 21. kola německé ligy vstřelil dvě branky v prvním poločase nizozemský útočník Donyell Malen. Pojistku přidal v závěru Niclas Füllkrug, s deseti góly nejlepší ligový střelec týmu.

Donyell Malen
zdroj: REUTERS autor: Leon Kuegeler

Nizozemec Donyell Malen zařídil Dortmundu výhru, která klub posunula na stejný bodový zisk, jaký má třetí Stuttgart. Malen skóroval nejprve v 16. minutě a poté až v sedmé minutě nastavení prvního poločasu. Závěr zápasu pak pojistil brankou ještě Füllkrug.

V čele je nadále Leverkusen, na který Dortmund ztrácí už 12 bodů. Borussia neprohrála osmé soutěžní utkání v řadě, Freiburg naopak nebodoval potřetí za sebou a je sedmý, po víkendových zápasech se ale může propadnout na devátou příčku.