Dortmund přešel přes Bayern a znovu bude hrát finále poháru

Mnichov – Čtvrtý rok po sobě si fotbalisté Borussie Dortmund zahrají finále Německého poháru. Rozhodlo o tom vítězství nad Bayernem Mnichov (3:2). O trofej si Borussia zahraje 27. května v Berlíně proti Frankfurtu.

Oslavy Borussie Dortmund
zdroj: Reuters

Dortmund poslal do vedení v 19. minutě Marco Reus, ale domácí ještě do přestávky skóre otočili. Z rohu odpověděl Javi Martínez a krátce před pauzou se prosadil i další stoper a bývalý kapitán Borussie Mats Hummels.

Druhý poločas však patřil hostům. V 69. minutě vyrovnal kanonýr Pierre-Emerick Aubameyang a pět minut po něm rozhodl Ousmane Dembélé. Dortmund tak vrátil Bayernu porážku z loňského pohárového finále.

Mnichovský gigant po vyřazení ve čtvrtfinále Ligy mistrů může v tomto ročníku vyhrát už pouze bundesligu, kterou vede o osm bodů před Lipskem.

Dortmund si poradil s Bayernem a je ve finále poháru

Semifinále fotbalového Německého poháru:

Bayern Mnichov - Borussia Dortmund 2:3 (28. Martínez, 41. Hummels - 19. Reus, 69. Aubameyang, 74. Dembélé).