Speedway GP 2024

Dortmund je v úvodu Bundesligy z formy, doma věnoval historický bod nováčkovi z Heidenheimu

Fotbalisté Dortmundu promarnili dvougólový náskok a v německé lize remizovali doma s nováčkem Heidenheimem 2:2. Hostům zařídil historicky první bod mezi německou elitou v 82. minutě Kleindienst z penalty odpískané za Hallerův faul.

Zklamaní fotbalisté Borussie Dortmund
zdroj: Reuters autor: Thilo Schmülgen

Úřadujícímu vicemistrovi se vydařil začátek a v úvodní čtvrthodině si vypracoval vedení 2:0. Nejprve se trefil Brandt a poté z pokutového kopu Can.

Za hosty snížil po hodině hry Dinkci, na jehož trefu navázal o 20 minut později z penalty Kleindienst.

Rozhodčí sice po konzultaci s videem pokutový kop nejprve zrušili kvůli ofsajdu, ale po dalším zkoumání nakonec penaltu přece jen nařídili.

Německá fotbalová liga – 3. kolo:

Dortmund – Heidenheim 2:2 (7. Brandt, 15. Can z pen. – 61. Dinkci, 82. Kleindienst z pen.).