Následuje
ČT Šumavský skimaraton

Dopoval Čeryšev? Vyšetřují ho úřady, záložník mezitím hrál proti Česku

Ruský fotbalový reprezentant Denis Čeryšev je vyšetřován kvůli podezření z dopingu. Důvodem jsou slova jeho otce, který v červencovém rozhovoru pro jeden ruský časopis řekl, že sedmadvacetiletý záložník dostal kvůli urychlení léčby před mistrovstvím světa injekci s růstovým hormonem. Čeryšev byl na šampionátu v Rusku se čtyřmi góly nejlepším střelcem sborné. V přípravném utkání s českými fotbalisty, které Rusové ovládli 5:1, figuroval v základní sestavě.

Denis Čeryšev z Ruska se raduje ze vstřelené branky
zdroj: REUTERS autor: Carl Recine

Případem už se zabývala Ruská antidopingová agentura, která vyslechla hráče i jeho otce Dmitrije, bývalého ruského reprezentanta a nynějšího trenéra Nižního Novgorodu. Nyní si případ převzala španělská agentura pro ochranu zdraví ve sportu. Čeryšev působí odmala ve Španělsku, kde prošel i Realem Madrid a nyní hostuje z Villarrealu ve Valencii.

Podle ruského fotbalového svazu autor rozhovoru vyjádření Dmitrije Čeryševa špatně interpretoval. Vedení ruského fotbalu tvrdí, že hráč dostal injekci s obohacenou krevní plazmou. Podobně se během mistrovství světa vyjádřil samotný fotbalista, který užití nedovolených prostředků odmítl.

Sestřih utkání Rusko - Česko
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy