Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2020

Domenech na koberečku. Fotbalový propadák vysvětloval v parlamentu

Paříž - Odstupující trenér francouzské fotbalové reprezentace Raymond Domenech a exprezident fotbalového svazu Jean Pierre Escalettes vysvětlovali před parlamentní komisí důvody krachu národního týmu na mistrovství světa v JAR. Přestože slyšení mělo být původně veřejné, nakonec se schůzka fotbalových činovníků s politiky odehrála za zavřenými dveřmi. Další informace ze světového šampionátu sledujte na internetovém speciálu msfotbal.cz.

Setkání v parlamentu se uskutečnilo i přes varování předsedy FIFA Seppa Blattera. Ten totiž v úterý Francii pohrozil, že pokud se tamní politici v čele s prezidentem Nicolasem Sarkozym nepřestanou vměšovat do ryze fotbalových záležitostí, vyloučí FIFA její národní tým z mezinárodních soutěží a kluby nebudou smět hrát evropské poháry. Domenech s Escalettesem dorazili do budovy Národního shromáždění v Paříži zadním vchodem, aby se vyhnuli čekajícím novinářům.

Mluvčí vlády popřel, že by politické špičky chtěly ovlivňovat dění ve francouzském fotbale. "Nikdy nešlo o to, že by se francouzská vláda míchala do záležitostí fotbalové federace. Pro členy parlamentu je ale normální, že chtějí zjistit, co se přesně stalo, protože to je téma, které hýbe Francií," řekl mluvčí vlády Luc Chatel.

Je nám líto, video expirovalo.
Telefonát Jana Šmída

Francie na mistrovství světa v Jihoafrické republice skončila už v základní skupině s jedinou remízou ze tří zápasů. Tým na sebe strhl pozornost i tím, že kouč Domenech během turnaje vyřadil z kádru útočníka Nicolase Anelku, který ho údajně vulgárně urazil. Fotbalisté pak na Anelkovu podporu demonstrativně odmítli absolvovat jeden z tréninků. Domenech po mistrovství skončil a nahradí jej Laurent Blanc, o jehož jmenování se rozhodlo už před MS. V pondělí rezignoval i prezident svazu Escalettes.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy