Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Domácí fotbalový podzim uzavírá duel Opavy s Plzní

Opava - První fotbalová liga završila svůj podzimní program dvěma pondělními dohrávkami, dnes bude naplněn také letošní pořad Ondrášovka cupu, který večer pozná všechny své čtvrtfinalisty. Do Opavy si pro potvrzení postupového cíle dojede ligový lídr z Plzně. Pokud se mu to podaří, v dubnu narazí na Mladou Boleslav. Opavě skončilo její působení ve třetí nejvyšší soutěži před devíti dny, ale na souboj s Plzní si fotbalisté přes prohru 0:3 v prvním utkání rádi počkali. Pro Slezany je zápas totiž vrcholem úspěšného podzimu, v němž v MSFL prohrála jediný zápas, a to právě s Viktorií.

"První zápas ukázal, jak velký je rozdíl mezi soutěžemi, ale doma bychom to Plzni i přes její nespornou sílu chtěli znepříjemnit. Pomoct by nám mohlo to, že se do sestavy vrátí někteří uzdravení hráči, kteří v Plzni nemohli nastoupit," uvedl opavský trenér Josef Mazura.

Plzeň prožila nejlepší podzim ve své historii, ale do ligového finiše jen doklopýtala. Z posledních dvou utkání vytěžila pouhý bod a teď věří, že alespoň v poháru nebude mít s postupem potíže. Po domácí výhře by to na půdě lídra třetí ligy neměl být přes současný herní pokles velký problém. "Pokud bychom podlehli myšlence, že nám ten výsledek zajišťuje postup, mohli bychom pěkně narazit. Výsledek z prvního utkání nás sice favorizuje, ale pohárové zápasy mívají vlastní náboj a pokud by domácí vstřelili gól, mohou nastat komplikace," varuje své hráče plzeňský kouč Pavel Vrba.

Nikoho nehodlá šetřit, dovolená je za dveřmi. "Zcela určitě nastoupíme s tím nejsilnějším složení, ale po utkání na Bohemians máme zdravotní problémy. Po zápase musel doktor šít Radu a Limberského, hrát budou jen zdraví hráči," vysvětlil Vrba.

Čtvrtfinálové dvojice (13. a 20. dubna 2011):

Mladá Boleslav - Plzeň/Opava, Brno - Kroměříž, Teplice - Slavia Praha, Sigma Olomouc - Jablonec.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy