Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Ďolíček se připravuje na Baník – vstupenky budou jen na jméno

Praha - Páteční utkání první fotbalové ligy mezi Bohemians Praha 1905 a Baníkem Ostrava budou provázet mimořádná bezpečnostní opatření. Vstupenky se budou prodávat jen v předprodeji ve fanshopu v Ďolíčku, a to na jméno a datum narození. V den zápasu již nebude možné vstupenky koupit. Distribuci vstupenek do sektoru hostů bude řešit Baník.

Zaplněný Ďolíček
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Totožnost se bude kontrolovat také u vstupu na stadion na základě osobních dokladů, proto vedení Bohemians žádá fanoušky, aby na zápas dorazili včas. Brány se otevřou už v 18:00, hraje se od 20:15.

"Také držitele permanentních karet bude u vstupu žádat pořadatelská služba o zaevidování do našeho systému a o předložení platného dokladu totožnosti. Vstup osob pod 15 let bude možný pouze s doprovodem zákonného zástupce, popřípadě s průkazem s fotografií," stojí v prohlášení pražského klubu.

Ovlivní přísnější kontrola návštěvu?

Vedení Bohemians věří, že zavedené kroky nesníží návštěvu v důležitém záchranářském souboji dvou posledních týmů tabulky. "Jsme si vědomi většího obtěžování fanoušků, ale vše je vedeno ve snaze maximálního snížení nebezpečí, které by mohlo jinak během zápasu nastat a utkání tak přímo negativně ovlivnit," uvedl klub z Vršovic.

Mimořádné bezpečnostní podmínky Bohemians zavádějí po konzultaci s policií, FAČR i Baníkem Ostrava. Pořadatelé nechtějí, aby se opakovaly výtržnosti, které provázely sobotní zápas Baníku s pražskou Spartou.

V Ostravě se během poločasové přestávky zhruba stovka ostravských výtržníků, mezi nimiž zřejmě byli i Poláci, pokusila dostat do sektoru hostů. Na policisty házeli různé předměty, například pyrotechniku a kameny, napadali je údery, kopanci nebo i skokem na záda. Chuligáni vytrhali desítky sedaček a zničili plot. Při zásahu bylo většinou lehce zraněno 11 policistů, celkem bylo zadrženo 31 osob. Druhý poločas kvůli nepokojům na stadionu začal zhruba o dvacet minut později.

V prosinci bylo v Ďolíčku přerušeno utkání mezi Bohemians a Brnem, po výtržnostech a použití pyrotechniky v obou fanouškovských táborech musela poblíž sektoru hostů zasahovat policie.

Je nám líto, video expirovalo.
Trest fotbalové disciplinární komise
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy