Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Dokdy budu na lavičce Sparty? Zatím nevím, říká Ščasný

Sportovní ředitel Zdeněk Ščasný, který se po pátečním odvolání Pavla Hapala dočasně stal trenérem sparťanských fotbalistů, nyní netuší, jak dlouho bude jeho záskok trvat. Letenské vedení bude situaci od pondělí řešit a nemá stanoveno, dokdy přesně se to podaří, ale hlavním cílem je přivést kvalitního kouče.

Zdeněk Ščasný
zdroj: ČTK/Černý Vít

"Byť reakce byly různé, jasně jsme se dohodli, že v situaci, kdy v pátek skončí trenér, nebylo jiné řešení. Představa, že budeme přivádět trenéra ať už od nás, ze zahraničí už vůbec ne, který nezná Jablonec, hráče, nezná vztahy, to nešlo," řekl po ligové výhře 2:1 v Jablonci Ščasný, který převzal mužstvo po čtvrteční porážce 0:2 v úvodním utkání 2. předkola Evropské ligy se Spartakem Subotica.

"Po neděli se začneme touhle otázkou zabývat. V tuhle chvíli nejsem schopen říct, jestli budu na lavičce do čtvrtka, do příštího týdne, nebo do reprezentační přestávky. Ale v každém případě chceme přivést dobrého trenéra," doplnil Ščasný. První zápas po trenérské změně Spartě vyšel a v Jablonci vydřela výhru.

Je nám líto, video expirovalo.
Sparta pod vedením Ščasného zdolala Jablonec

"Po výkonu v Subotici, kdy jsme byli všichni správně rozcupovaní, nebylo vůbec jednoduché ty kluky na to připravit. Jsem si vědom situace, v jaké jsme. Navíc Jablonec je nesmírně silné mužstvo, na domácím hřišti obzvlášť. Takže o to víc si toho vítězství cením a myslím, že nám může strašně pomoci," uvedl Ščasný.

"Ne že by to bylo dnes optimální, ale je to vydřené vítězství a s tím jsme spokojeni. Pro psychiku hráčů je to strašně důležité. Rád bych, aby to byl zlom, ale pro nás bude hlavní, když ve čtvrtek porazíme Suboticu a postoupíme," dodal Ščasný, který se vrátil na lavičku Sparty téměř po dvou letech. Na hráče se snažil hlavně hodně mluvit.

"Měl jsem je jako mužstvo, po skupinách, protože myslím, že naším největším problémem bylo postavení na hřišti v posledním zápase. Ten byl z mého pohledu podceněný. Mluvil jsem s hráči také o nasazení, disciplíně," podotkl Ščasný. Udělal jednu změnu v sestavě. Martina Frýdka posunul do zálohy a na jeho post na levém kraji obrany nasadil Costu.

"Chtěl jsem do hry dostat Costu, který dokáže přinést nasazení a srdce. A pak jsem si myslel, že Martin v záloze odvede lepší práci. I s vědomím toho, že tím, že se někdy chce pasovat do role špílmachra, tak může ztratit míč, což se potvrdilo. Ale Martin podle mě podal velmi dobrý výkon," uvedl Ščasný.

První gól Pražanů dal Gúelor Kanga, na kterého fanoušci hučeli kvůli jeho reakcím v Subotici. "Před zápasem jsem mu řekl, ať se jde omluvit fanouškům za své chování v Subotici a poděkovat jim. Já to neviděl, ale to chování nebylo úplně v pořádku. Já mu doporučil, aby šel k fanouškům. S jejich reakcí už nic neuděláte, ale on splnil, co jsem po něm chtěl," dodal Ščasný.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy