Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vyhlášení mistrů automobilového sportu

Dohoda je na světě, španělská liga začne v sobotu

Madrid - Španělští fotbaloví fanoušci se mohou přece jen těšit na start ligy. Ta začne tuto sobotu druhým kolem. Hráčská asociace se dnes s vedením soutěže dohodla na sporných bodech a ukončila stávku. Kvůli ní se nehrálo minulý víkend první kolo, jež bylo odloženo na prosinec. V řádném termínu se nehrálo počtvrté v historii a poprvé od roku 1984.

Fotbalisté Barcelony
zdroj: AP/ČTK autor: Manu Fernandez

Dohoda se zrodila poté, co se obě strany vrátily k jednání po celonoční schůzce, jež začala v sobotu odpoledne a skončila o půl šesté ráno.

Hráčská asociace oznámila, že ruší stávku, protože liga garantovala vyplatit dlužných 50 milionů eur více než 200 hráčům, kteří marně čekali na svou mzdu od klubů v ekonomických problémech. Podle nové dohody navíc budou moci fotbalisté vypovědět smlouvu svému zaměstnavateli, pokud jim nebude platit.

"Stávka byla odvolána hráčskou asociací. Byla to snaha obou stran, obě strany ustoupily a já jsem velmi rád, že bude míč konečně ve hře," uvedl ředitel nejvyšší soutěže José Luis Astiazaran na tiskové konferenci.

Zdroj
ČTK, Reuters

Hlavní zprávy