Sportovní zprávy

Dočkal v Číně zazářil. Prvními dvěma góly zajistil Che-nanu vítězství

Peking – Nový trenér týmu Che-nan Ťien-jie Bořkovi Dočkalovi svědčí na výbornou. Český záložník zažil nejpovedenější zápas v čínské lize, když premiérovými dvěma góly zajistil triumf svého týmu 2:1 na hřišti Liao-ningu.

Bořek Dočkal v dresu Che-nan Ťien-jie
zdroj: ČTK/AP/ autor: Dong daxiaochao

Dočkal, který odešel do Che-nanu v zimě ze Sparty údajně za 230 milionů korun, se dočkal gólové radosti ve dvanáctém zápase v čínské lize. Jeho tým prohrával od 15. minuty, a přestože po půlhodině hry kamerunský útočník Christian Bassogog neproměnil penaltu a promarnil šanci vyrovnat, zásluhou českého záložníka hosté po přestávce skóre otočili.

V 49. minutě Dočkal uplatnil výbornou kopací techniku a z trestného kopu poslal míč přesně k pravé tyči. Rozhodující gól vstřelil ve čtvrté minutě nastavení, kdy mu v brejku Bassogog poslal míč z levé strany před velké vápno, český hráč využil rozhozené obrany domácích a vystřelil pohodlně po zemi k levé tyči.

Che-nan vyhrál druhý zápas po sobě a v šestnáctičlenné tabulce je jedenáctý.