Dočkal se v Číně vrátil do sestavy a zařídil dva góly

Peking - Bořek Dočkal se pod novým trenérem Jasenem Petrovem vrátil do základní sestavy Che-nan Ťien-jie a hned se podílel na dvou brankách svého týmu, jenž v 13. kole vyhrál 3:1 nad posledním mužstvem tabulky Jen-pien. Dočkalův klub tak zaznamenal druhé vítězství v sezoně a v šestnáctičlenné tabulce mu patří třináctá pozice.

Bořek Dočkal
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Český záložník se prosadil v prvním utkání pod novým trenérem Jasenem Petrovem. Bulhar nahradil během reprezentační pauzy čínského kouče Ťia Siou-čchüana, jenž v závěru svého působení přestával Dočkala stavět.

Osmadvacetiletý český reprezentant, který odešel do Che-nanu v zimě ze Sparty údajně za 230 milionů korun, měl prsty v druhém a třetím gólu svého mužstva. V 50. minutě si jeho zatočený trestný kop z pravé strany do vápna srazil do vlastní branky jeden z hráčů Jen-Pienu.

Šest minut před koncem pak Dočkal ve středu pole prostrčil míč do pokutového území filipínskému útočníkovi Javieru Patiňovi, jenž sám před brankářem nezaváhal a stanovil konečný výsledek 3:1.