World Athletics Continental Tour Gold 2024

Dočkal s Philadelphií prohrál ve finále Amerického poháru

Bořek Dočkal s Philadelphií neuspěl ve finále Amerického poháru, když v souboji o titul jeho tým podlehl Houstonu 0:3. Dynamo si tak díky premiérovému vítězství v US Open Cupu zajistilo postup do Ligy mistrů CONCACAF.

Bořek Dočkal
zdroj: ČTK/AP autor: Chris Szagola

Houston se před domácími fanoušky dostal do vedení po dvou brankách Maura Manotase z prvního poločasu. Poprvé se kolumbijský kanonýr trefil hlavou už ve čtvrté minutě, druhý gól přidal ve 25. minutě.

Philadelphia mohla po půlhodině hry po Dočkalově akci snížit, Cory Burke ale jeho centr hlavou do branky nenasměroval. Další šanci měl český fotbalista po přestávce, jeho střela šla ale nad břevno. Naděje týmu Union definitivně pohasly krátce poté, po závaru před bránou si dal nešťastný vlastní gól Auston Trusty.