MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Dočkal režíroval gólem a asistencí výhru Philadelphie nad Realem Salt Lake

Nejlepší zápas v dresu nového zaměstnavatele prožil český záložník Bořek Dočkal. Za Philadelphii Union dal druhý gól v zámořské MLS, kterým přispěl k jednoznačnému vítězství nad Realem Salt Lake 4:1. Navíc přidal jednu finální přihrávku a jeho tým poprvé v sezoně opanoval dvě utkání po sobě. V tabulce Východní konference je se 14 body z jedenácti duelů na sedmé příčce, první nepostupové.

Bořek Dočkal slaví se spoluhráčem vstřelený gól
zdroj: twitter.com/Philadelphia Union

Dočkal, který přišel do MLS v březnu na hostování z čínského Che-nan Ťien-jie, zvýšil v 34. minutě vedení Philadelphie na 2:0. Při rychlém náběhu ukázal americkému reprezentantovi Alejandru Bedoyovi, kam má poslat míč, a pak chladnorevně přehodil vyběhnuvšího gólmana.

V 74. minutě ještě český reprezentant přihrál na snadný zásah Brazilci Ilsinhovi, jenž zvýšil na 3:1. Union si výrazně vylepšil gólový účet v aktuálním ročníku, v předchozích deseti střetnutích se totiž trefil dohromady jen osmkrát.