Následuje
SP Německo

Dočkal: Nechci se schovávat za rozhodčího. Měli jsme to v rukách

Praha - Fotbalisté Sparty sice v odvetě 3. předkola Ligy mistrů s CSKA Moskva na Letné promarnili dvougólové vedení a po prohře 2:3 a remíze 2:2 z úvodního zápasu vypadli, podle záložníka Bořka Dočkala však nezklamali. K postupu ruského celku prý hodně přispěl i rozhodčí Paolo Mazzoleni, který podle českého reprezentanta odpustil hostům penaltu a chybně vyloučil Marka Matějovského.

Záložník Bořek Dočkal
zdroj: ČTK

"Ale nechci se schovávat za výkon rozhodčího, protože jsme vedli 2:0 a měli jsme to plně ve svých rukách, to je jednoznačné," řekl Dočkal. "Ale s takovým soupeřem a v takových zápasech rozhodují i větší maličkosti, než je červená a neodpískaná penalta. Dneska tam chyb bylo hrozně moc a to v takovém zápase není možné," dodal. Sparta vedla po brankách Ladislava Krejčího a Kehindeho Fataie už po 16 minutách 2:0, CSKA ale ještě do přestávky snížil.

"Zápas jsme měli skvěle rozehraný, ale zlomové bylo, že jsme neudrželi nulu do přestávky. Soupeř si to ani moc nezasloužil, my jsme potřebovali jít na chvíli do bloku a odpočinout si, ale zase jako v Moskvě jsme dělali individuální chyby, kdy CSKA stačily tři přihrávky na šanci. Ani si je nevypracovali vlastní kvalitou a ani je to nestálo moc sil," uvedl Dočkal.

CSKA poté srovnal v 51. minutě a největší pohroma pro Spartu přišla po hodině hry, kdy dostal červenou kartu Matějovský. "Nebyl to faul na červenou," měl jasno Dočkal. Připomněl okamžik ze 72. minuty, kdy podle něj měla Sparta po faulu Nababkina na Davida Lafatu kopat penaltu.

"Mělo se to pískat, to je potřeba říct a je to fakt," prohlásil Dočkal. "Po zápase jsem se rozhodčího ptal, jestli jede domů s dobrým pocitem z výkonu, a on mi odpověděl, že ano," uvedl šestadvacetiletý záložník. Sparta bojovala o šanci ukončit desetileté čekání na účast v základní skupině Ligy mistrů, navíc by v případě postupu měla jistotu základní skupiny Evropské ligy.

O tu nyní bude muset hrát v play-off. "Teď je povinnost uhrát Evropskou ligu. Je škoda, že jsme nepostoupili, protože je něco jiného jít do play-off Ligy mistrů, kde by od nás nikdo moc nečekal, navíc s jistou Evropou, než když teď budeme v play-off pod velkým tlakem," řekl Dočkal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy