Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Švýcarsko - Česko

Dočkal je po operaci achilovky, začátek příští sezony nestihne

Záložník Bořek Dočkal se podrobil v úterý operaci Achillovy šlachy. Pražské Spartě i reprezentaci bude chybět zhruba čtyři měsíce. Třicetiletý záložník tak s jistotou přijde nejen o červnové domácí kvalifikační zápasy o postup na mistrovství Evropy 2020 proti Bulharsku a Černé Hoře, ale i o začátek příští sezony.

Bořek Dočkal
zdroj: ČTK autor: David Šváb

Pro zákrok se lékařský tým rozhodl, protože se hráčův stav nelepšil podle očekávání. "Provedli jsme reparační zákrok na Achillově šlaše. Jeho zranění mělo degenerativní tendenci, proto jsme se rozhodli pro tuto formu řešení," řekl klubový lékař Miroslav Sinkule.

Dočkal se vrátil do Sparty v únoru poté, co rozvázal kontrakt v čínském klubu Che-nan Ťien-jie. Po návratu ale odehrál jen tři ligové duely proti Ostravě, Liberci a Plzni, než se zranil.

Reprezentačnímu trenérovi Jaroslavu Šilhavému chyběl už v prvním kvalifikačním duelu v Anglii (0:5).

Operaci podstoupil také jeho spoluhráč Filip Panák, jehož trápily problémy s kolenem. Mimo hru bude čtyři až šest měsíců.

Třiadvacetiletý stoper či záložník přestoupil na Letnou v únoru z Karviné. Už v té době byl ale zraněný. Naposledy si zahrál na konci října v ligovém souboji s Olomoucí a také přijde o začátek příští sezony.

"Provedli jsme revizní výkon po těžkém zranění, které utrpěl v listopadu minulého roku. Nyní jsme provedli zákrok s ohledem na hojení chrupavky," upřesnil Sinkule.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články