Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ve zpětném zrcátku

Do Sparty míří další posila: Bělorus Kovba

Praha - Běloruský fotbalista Denis Kovba je novou posilou pražské Sparty. Devětadvacetiletý defenzivní záložník přichází na Letnou zadarmo jako volný hráč poté, co mu vypršela smlouva v ruské Samaře, kde působil s Čechy Janem Kollerem a Jiřím Jarošíkem. V pražském klubu se dohodl na roční smlouvě.

Kovba, který v Samaře hrál od roku 2000, má týmu pomoci hlavně ve středu záložní formace. Spartě během léta vypadli kvůli zranění Patrik Berger, Jiří Kladrubský a Juraj Kucka a v minulém týdnu jí nevyšly námluvy se slávistou Petrem Trappem. 

Pražané mají nyní nahuštěný zápasový program. Už v pátek je čeká ligový zápas s Bohemians 1905 a v úterý odveta třetího předkola Ligy mistrů na půdě Panathinaikosu Atény. Doma řecký klub v úterý porazili 3:1 a mají velkou šanci na postup do další fáze.

Z Ruska přišli také Prudnikov a Kalouda

Kovba si v letech 2002 až 2007 připsal 36 startů za běloruskou reprezentaci, v níž dal dvě branky. V krátké době je už třetí posilou Sparty z ruské ligy. Minulé pondělí klub získal na roční hostování ze Spartaku Moskva útočníka Alexandra Prudnikova, před ním byl také na rok z konkurenčního CSKA zapůjčen český záložník Luboš Kalouda. 

Sparta v létě získala i obránce Martina Kuncla a záložníka Marka Střeštíka z Brna, rakouského defenzivního univerzála Niklase Hohenedera z Lince a útočníka Martina Jirouše z Liberce.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy