Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2019 Nizozemsko

Do Slavie přichází brankář Kovář, Berkovec bude hostovat v Bohemians

Praha - Fotbalová Slavia hlásí druhou posilu, na pozici náhradního brankáře přijde do Edenu Přemysl Kovář, který naposledy chytal v bulharské lize za Černo More Varna. S pražským klubem podepsal smlouvu do konce roku 2019 a bude krýt záda Jiřímu Pavlenkovi. Další gólman Martin Berkovec odejde na hostování do Bohemians 1905.

Přemysl Kovář v dresu Liberce
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Jednatřicetiletý Kovář je odchovancem Slovácka, v ročníku 2006/07 hostoval v třetiligové řecké Lamii. V roce 2010 přestoupil do Liberce, kde se o tři roky později stal jedničkou a měl významný podíl na třetím místě v lize.

Zahrál si také v základní skupině Evropské ligy a před sezonu 2014/15 odešel do Izraele, kde rok a půl chytal za Hapoel Haifa. "Budu chtít udělat maximum pro to, abychom jako tým na konci slavili. Slavia je hladová po úspěchu a to mě přesvědčilo," uvedl Kovář.

Generální ředitel Slavie Martin Krob ho označil za kvalitního a zkušeného gólmana. "Má za sebou úspěšná angažmá v zahraničí a nyní přichází do Slavie, aby kryl záda reprezentačnímu gólmanovi. Věřím, že se mu v Edenu bude dařit," řekl Krob.

Brankář Slavie Martin Berkovec
zdroj: ČTK autor: Stanislav Zbyněk

Berkovec bude podruhé v kariéře hostovat v Bohemians 1905, kde stráví jarní část sezony. Sedmadvacetiletý gólman přichází jako náhrada za Slováka Viktora Budinského, kterého si z hostování předčasně stáhla Sparta.

Berkovec na podzim zasáhl do dvou ligových zápasů, jinak kryl záda Pavlenkovi. Rodák z Mariánských Lázní už v Bohemians působil v ročníku 2013/14, během kterého odchytal 26 utkání, mužstvu výrazně pomohl k záchraně a stal se oblíbencem fanoušků.

"Musím říct, že se těším na fanoušky i do brány. Ve Slavii jsem teď nechytal skoro vůbec a už mi to chybí. Zatím bych si nedokázal představit, že bych šel z hostování ze Slavie někam jinam než do Bohemky, protože tady to znám a je mi tady příjemně," řekl Berkovec.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy