Do sestavy Burnley se vrátil Vydra a pomohl rozhodnout duel s Evertonem

Dva měsíce trvalo, než se Matěj Vydra vrátil do sestavy fotbalistů Burnley. A byla to dobrá volba. Český útočník pět minut před koncem utkání s Evertonem přihrál na rozhodující branku, díky níž jeho tým zvítězil 3:2.

Radost hráčů Burnley
zdroj: ČTK/PA autor: Richard Sellers

Burnley v dohrávce 19. kola anglické ligy vyhrálo po sérii čtyř porážek a posunulo se na osmnácté místo, pouhý bod za dnešního soupeře, jenž je na první nesestupové pozici.

Devětadvacetiletý Vydra nehrál od duelu s Arsenalem 23. ledna. Poté se podrobil operaci tříselné kýly a při březnovém návratu k tréninku si vykloubil loket. Chyběl tak nejen Burnley, ale i české reprezentaci v neúspěšné baráži o mistrovství světa.

Do duelu naskočil za stavu 2:2 v 80. minutě a pět minut nato zpětnou přihrávkou nabil na malém vápně Maxwellu Cornetovi, který střelou bez přípravy rozhodl. Everton, jehož dva góly vstřelil v prvním poločase Brazilec Richarlison z penalt, prohrál šestý venkovní zápas za sebou.

Anglická fotbalová liga - 19. kolo:

Burnley - Everton 3:2 (13. Collins, 57. Rodriguez, 85. Cornet - 18. a 41. Richarlison obě z pen.)