Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Do nominace jednadvacítky se vešli čtyři nováčci. Nechybí Hložek, Sadílek či Matoušek

Hned čtveřice nováčků dostala šanci od trenéra reprezentace do 21 let Karla Krejčího pro domácí říjnové zápasy s Řeckem a Skotskem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2021. Zbytek týmu tvoří osvědčené jádro, v němž nechybí ani záložníci Adam Hložek, Jan Matoušek a Michal Sadílek.

Česká gólová radost
zdroj: ČTK autor: Pancer Václav

"Tím, že hrajeme dvakrát doma, jsem chtěl vzít větší počet hráčů. Budeme mít 20 hráčů do pole a tři gólmany. Vzal jsem i pár nováčků, které bych rád poznal. Prvně s námi absolvují sraz Kuba Klíma z Mladé Boleslavi, Tomáš Smejkal z Jihlavy, Tonda Růsek z Brna a Matěj Polidar z Příbrami," řekl Krejčí.

"Tyhle čtyři kluky jsem nominoval na nejbližší zápasy, protože si myslím, že v klubech podávají zajímavé výkony a nastupují. Věřím, že zapadnou i do našeho týmu a vybojují si v něm nějakou pozici," uvedl Krejčí.

Je nám líto, video expirovalo.
Lvíčata ve Francii po boji prohrála

"Lvíčata" vstoupila do kvalifikační skupiny výhrou 2:0 nad Litvou. Začátek kvalifikace se povedl i Řekům a Skotům, kteří mají po dvou utkáních stoprocentní bilanci. "Když koukám na výsledky, půjde o nesmírně vyrovnanou skupinu. Každý může porazit každého. Narazíme na dva kvalitativně těžší soupeře, než byla Litva, což dokazují výsledky, a také na dva rozdílné herní styly," prohlásil Krejčí.

"Řecko je tým s výraznými individualitami v útočné fázi. I na losování jsem pocítil, že jsou hodně sebevědomí," řekl Krejčí, jehož svěřenci vyzvou Řecko ve čtvrtek 10. října v Karviné.

O čtyři dny později je v Uherském Hradišti čeká Skotsko. "Vítězství v Chorvatsku je určitě posílilo natolik, že se s nimi musí počítat. Skotové jsou nesmírně bojovný tým se srdíčkem, s rychlým přechodem do útoku. Jejich výsledky nejsou náhodné. Říjnové zápasy hodně napoví o našich ambicích směrem k Euru," uvedl trenér.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy