Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Zápas o mistra světa v šachu (10. partie)

Divočina v Trnavě. Šlágr se Slovanem se změnil v bitku rowdies. Dojde k exemplárním trestům?

K exemplárnímu potrestání fanoušků, kvůli nímž nebyl o víkendu dohrán šlágr mezi Spartakem Trnava a Slovanem Bratislava, vyzývá v reakci část slovenských médií i politiků. Policie násilnosti přímo na hrací ploše vyšetřuje jako výtržnictví, kromě toho udělila i dvě pokuty. Podle listu Sme byli na utkání přitomni také chuligáni z Česka, Polska a Rakouska.

Je nám líto, video expirovalo.
Šlágr slovenské fotbalové ligy se kvůli výtržnostem nedohrál

"I v minulosti se sice stalo, že fanoušci vnikli na hřiště, ale s tím, co se stalo v neděli večer, lze jen stěží něco porovnat. Něco takového nemá v dějinách slovenské fotbalové ligy obdoby. Byla to masová bitka," napsal Sme. Deník dodal, že desítky, a možná až stovky chuligánů přeskočily bariéru arény v Trnavě a z hřiště udělaly ring.

K násilnostem došlo po necelé čtvrthodině od zahájení utkání prvních dvou mužstev ligové tabulky. Rozhodčí ho za bezbrankového stavu nejprve přerušil a později předčasně ukončil.

Podle tisku selhala zejména pořadatelská služba, která kromě jiného fanouškům nezabránila vstoupit na stadion s pyrotechnikou. "Následovat musí tvrdé tresty a radikální opatření, aby se nic podobného neopakovalo," napsal list Pravda.

Náměstek ministra školství Ivan Husár v prohlášení vyzval vedení slovenského fotbalu, aby v kauze postupovalo razantně. Místopředseda parlamentního výboru pro vzdělávání, vědu, mládež a sport Radovan Sloboda se zase vyslovil pro uložení exemplárních trestů pro oba týmy, protože podle něj selhala nejen organizace utkání, ale každé z mužstev nese odpovědnost za své příznivce.

Spartak Trnava se v prohlášení omluvil slušným fanouškům za řádění chuligánů a tvrdil, že bez viny není žádná ze zúčastněných stran. Slovan Bratislava vinu připsal pořadatelské službě a uvedl, že za vlastními fans stojí. 

Podle slovenského zákona odpovídá za veřejný pořádek na stadionech organizátor. V případě, že situaci nezvládne, požádá policii o pomoc. K tomu došlo i během zmíněného utkání, kdy policejní těžkooděnci zasahovali na stadionu a vyklidili sektor hostujících příznivců. Policie informovala, že při zákroku utrpělo zranění šest osob, z nichž tři byly s poraněním hlavy převezeny do nemocnice.

Násilnosti na stadionu policie vyšetřuje jako výtržnictví. Informovala, že si od pořadatele vyžádala kamerové záznamy a pomoc při určení totožnosti osob. Ještě před začátkem samotného zápasu policisté uložili za přestupky pokutu shodně ve výši 200 eur (přes 5000 Kč) dvěma fanouškům Slovanu Bratislava, jejich dalšího kolegu zase podezírají z házení pyrotechniky do davu.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy