Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Disciplinárku povede nově Golda, sudím bude šéfovat Macela

Praha - Výkonný výbor ČMFS rozhodl, že v čele disciplinární komise bude nově čtyřiatřicetiletý právník Jiří Golda. Rozhodčí bude i nadále řídit třiapadesátiletý Luděk Macela, o jehož setrvání ve funkci rozhodlo to, že si jej v čele komise přála většina klubů první a druhé ligy. Výkonný výbor již dříve naznačil, že hodlá akceptovat názor profesionálních klubů, protože činnost obou komisí se týká především obou nejvyšších soutěží.

Macela je úspěšný internacionál, který v roce 1980 získal jako kapitán československého výběru zlatou olympijskou medaili. V čele komise rozhodčích působil v letech 1998 až 2001, zpět se vrátil před třemi lety. 

Místo šéfa disciplinární komise se uvolnilo poté, co Alexander Károlyi odmítl v dalším funkčním období kandidovat. Nemohly být vyslyšeny ani hlasy několika klubů, které si přály návrat šestapadesátiletého zkušeného funkcionáře. "Pan Károlyi se kandidatury vzdal, proto jsme považovali celou věc za uzavřenou a celou akci některých klubů za zbytečnou a uměle vyvolanou," prohlásil svazový místopředseda Jindřich Rajchl. 

Podle něj bylo potřeba přivést nového a nezávislého člověka, který bude zárukou nestrannosti. Svazové vedení za něj považuje Goldu, jenž dosud pracoval především pro sázkovou kancelář Sazka. "V něj máme naprostou důvěru. Je to nezávislá osoba, k níž máme důvěru," dodal Rajchl.

Je nám líto, video expirovalo.
Výkonný výbor ČMFS rozhodl o šéfech komisí
Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy