Následuje
FIS magazín SP

Disciplinárka si pozvala Poborského, aby jí vysvětlil své výroky

Praha - Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR si na další zasedání pozvala šéfa Dynama České Budějovice Karla Poborského, aby se znovu vyjádřil k ligovému utkání s Příbramí. Po pátečním duelu si Poborský stěžoval, že sudí Drahoslav Drábek řídil utkání tendenčně, a především prohlásil, že hráče jeho týmu se někdo snažil před důležitým soubojem o záchranu ovlivnit.

Karel Poborský
zdroj: Isifa autor: Eduard Erben

"Komise vzala jeho výroky na vědomí, ale jelikož jsou jen zprostředkované, pozvala si pana Poborského na své příští zasedání, aby si mohla udělat vlastní názor," řekl mluvčí komise Petr Kovář. Nejedná se o zahájení klasického disciplinárního řízení.

České Budějovice podlehly v pátek 5. dubna Příbrami 0:1 gólem ze sporné penalty. Domácím vadila řada verdiktů hlavního arbitra Drábka. Poborský nesouhlasil s červenou kartou pro domácího Jakuba Řezníčka ani s nařízenou penaltou.

Bývalý reprezentant pak přišel s obviněním, že v týdnu před utkáním se někdo snažil českobudějovické hráče ovlivnit. "Před zápasem za mnou přišli někteří hráči a říkali mi: Hele, byl jsem kontaktovaný, aby ten zápas dopadl blbě. Řekli mi to, aby se nedostali do podezření," uvedl Poborský v rozhovoru pro Deník Sport. "Troufám si říct, že vím na sto procent, kdo to byl," řekl Poborský. Odmítl konkrétně jmenovat, ale uvedl, že šlo o někoho z Příbrami, což později popřel.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy