Následuje
ODM 2020: Biatlon

Disciplinárka si posvítí na fanoušky Plzně kvůli přerušení duelu se Spartou

Praha - Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR zahájila řízení s Viktorií Plzeň za výtržnosti diváků při sobotním šlágru první ligy s pražskou Spartou. V domácím "kotli" došlo opakovaně k použití zakázané pyrotechniky a utkání muselo být kvůli kouři z dýmovnic třikrát přerušeno.

Fanoušci Plzně
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Disciplinárka také potrestala pokutou 40 tisíc korun Slovácko za vulgární chování části příznivců v zápase s Plzní. O deset tisíc méně zaplatí Bohemians Praha 1905 za chování fanoušků v duelu s Libercem, pokutu 20 tisíc pak dostala druholigová Opava za utkání s Varnsdorfem. Se slezským klubem navíc komise zahájila řízení kvůli zápasu se Zlínem, stejně jako s Vlašimí kvůli duelu s Žižkovem.

Komise zastavila činnost na jedno soutěžní utkání za červenou kartu Marku Matějovskému ze Sparty a libereckému Lukáši Pokornému. Za čtyři žluté karty si nadcházející ligové kolo nezahrají Pavel Novák z Českých Budějovic, příbramský Tomáš Hájovský, liberecký Josef Šural, Veliče Šumulikoski ze Slovácka a mladoboleslavský Jiří Skalák.

V druhé lize si po vyloučení za surovou hru dva zápasy odpočine karvinský Václav Cverna. O polovinu nižší trest za čtyři žluté karty si odpykají Petr Literák s Janem Žídkem z Frýdku-Místku, zlínský Tomáš Hájek a ústecký Jan Peterka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy