Je nám líto, video expirovalo.

Disciplinárka opět úřadovala, Sparta platí 120 tisíc, Teplice 80

Praha - Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR potrestala Spartu Praha pokutou 120 tisíc korun za výtržnosti fanoušků v utkání 27. kola první ligy v Teplicích. Severočeský klub musí zaplatit 80 tisíc korun.

Fanoušci Teplic
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Rozhodčí Pavel Královec utkání na Stínadlech kvůli nadávkám diváků na adresu předsedy FAČR Miroslava Pelty a házení světlic opakovaně přerušil. Nejdéle se hra zastavila po úvodní brance Teplic z osmé minuty, kdy hráči odešli do kabin a vrátili se po deseti minutách.

Když navíc během pauzy šli hostující kotel uklidnit trenér Sparty Vítězslav Lavička, mluvčí Ondřej Kasík a masér Tomáš Stránský, hodil po nich jeden z chuligánů dýmovnici. Duel pak kvůli dalším výtržnostem a mlze z dýmovnic a světlic Královec raději ukončil ještě před uplynutím 90. minuty.

Sparta prohrála 1:3. Letenský klub kvůli fanouškům v této sezoně přišel i s touto pokutou již o více než půl milionu korun. Vyšší finanční postih mu komise vyměřila jen po podzimním derby se Slavií, po kterém Sparta musela zaplatit 200 tisíc korun. Proti trestu za řádění svých příznivců v Teplicích se už jistý mistr pravděpodobně odvolávat nebude.

Je nám líto, video expirovalo.
Utkání Sparty s Teplicemi narušovaly výtržnosti diváků

Teplice podaly trestní oznámení na neznámého pachatele a poskytly policii všechny záběry z kamer k identifikaci výtržníků. "Klub bude všechny škody na stadionu a také pokutu od Disciplinární komise FAČR na vinících vymáhat v rámci občansko-právního sporu. Klub bude také požadovat zákaz vstupu na stadion pro všechny viníky," uvedly Teplice.

Pražským Bohemians 1905 disciplinární komise udělila pokutu 20 tisíc korun za chování jejich příznivců v utkání 27. ligového kola v Mladé Boleslavi. Rovněž zahájila řízení s Brnem a Slavií Praha kvůli chování fanoušků v nedělním duelu 28. kola, který byl rovněž sudím Královcem přerušen kvůli skandování vulgarit vůči Peltovi. Sezona předčasně skončila záložníkovi Slovácka Tomáši Radovi, který za osm žlutých karet vynechá poslední dvě ligová utkání. O polovinu nižší trest dostali za čtyři žluté karty liberecký Michal Obročník a Jasmin Ščuk z Mladé Boleslavi.

Ve druhé lize si za osm žlutých karet nezahrají následující dva zápasy Petr Cigánek (Frýdek-Místek), Jan Peterka (Ústí nad Labem) a Jan Šimák (Táborsko). Jakub Vojta (Most) si nezahraje třikrát, protože vedle osmé žluté dostal i červenou kartu. Po čtyřech ŽK jedno utkání vynechají Petr Hájek (Vltavín), Marek Čelůstka (Třinec), Martin Surynek (Most), Václav Ježdík (Bohemians Praha) a Peter Mráz (Táborsko). Martin Komárek z Vltavínu a mostecký Martin Olejník si jednou nezahrají kvůli vyloučením. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy