Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally ČR 2024

Diazův (ne)gól vzbudil v Anglii rozruch. Už se to nestane, řekl šéf sudích

Gól, ofsajd, rozhodčí, VAR – ale špatná spolupráce. Liverpoolu nebyl v zápase Premier League s Tottenahmem přede dvěma týdny uznán regulérní gól, což už se prý nestane. Anglické sdružení fotbalových rozhodčích (PGMOL) učinilo opatření, aby se v budoucnu situace neopakovala. Na webu Premier League o tom informoval šéf sudích Howard Webb.

Diaz a Salah z Liverpoolu hovoří z rozhodčím po zápase s Tottenhamem
zdroj: Reuters autor: David Klein

"Situaci ze zápasu Tottenhamu s Liverpoolem jsme vyhodnotili a řekli jsme si, co příště musíme udělat lépe," uvedl Webb. "V následujících dnech jsme tvrdě pracovali na tom, abychom zavedli taková pojistná opatření, aby se něco takového už neopakovalo," dodal.

K incidentu došlo ve 34. minutě, kdy skóre zápasu otevřel Luis Díaz. Rozhodčí branku neuznal kvůli odmávanému ofsajdu, přestože kontrola u videa vzápětí ukázala, že šlo o regulérní gól. Podle Webba šlo o lidské selhání a ztrátu koncentrace.

PGMOL kvůli tomu krátce po incidentu zveřejnilo záznam komunikace mezi rozhodčím a asistentem u videa. Problém vznikl tím, že si VAR nevšiml, že sudí na hřišti odpískal ofsajd. Myslel si, že byl gól uznán, proto nezasáhl.

Webb také vysvětlil, proč rozhodčí nemohli vrátit hru zpět a branku uznat. "Chápu, že hodně lidí se ptalo, proč to neudělali. A v záznamu je slyšet, že to řešili i rozhodčí. Nicméně pravidla něco takového za podobných okolností neumožňují," uvedl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články