Buly - debata expertů

Devatenáctka vůbec nezvládla zápas o Euro, s Rakouskem prohrála 1:3

Gleisdorf - Čeští fotbalisté do 19 let na letní mistrovství Evropy nepostoupili. Výběr trenérů Pavla Malury a Pavla Hoftycha ve třetím utkání elitní fáze kvalifikace podlehl domácímu Rakousku 1:3, navíc dohrával bez tří vyloučených hráčů.

Česká reprezentace do devatenácti let
zdroj: ISIFA

Útočník Pulkrab v 55. minutě ještě dokázal odpovědět na vedoucí gól domácího Prokopa z prvního poločasu, ale pak Češi doplatili na nedisciplinovanost. Během dvou minut byli po druhých žlutých kartách vyloučeni Chaluš a Pulkrab.

Dvojnásobně oslabeného soupeře pak gólově potrestali Grabovac a Posch. Třetí červenou kartu navíc dostal v 87. minutě Mihálik. Rakousko se tak po třetí výhře ve skupině kvalifikovalo na červencový šampionát do Německa. Česká devatenáctka naopak nenaváže na svou poslední účast na Euru z roku 2011, kdy vybojovala stříbrné medaile.