Kooperativa NBL 2023/2024

Devatenáctka v závěru přišla o výhru s Chorvaty, přesto ovládla kvalifikační skupinu

Sice v poslední minutě přišli o vítězství v zápase s Chorvatskem, čeští fotbalisté do 19 let ale z výsledku 2:2 nemuseli být zklamaní. Svěřencům Jana Suchopárka i bod stačil k tomu, aby do elitní fáze postoupili jako vítězové skupiny v úvodní části kvalifikace mistrovství Evropy.

Patrik Slaměna v dresu české U19
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

Češi měli po triumfech nad Lucemburskem a Makedonií jistý postup už před závěrečným utkáním ve Zlíně. Chorvaty poslal do vedení ve 34. minutě Michele Šego, na jehož gól odpověděl krátce před pauzou Patrik Slaměna.

Michal Fukala v 53. minutě otočil skóre, ale domácí se třetího vítězství 2:1 ve skupině nedočkali, protože v 89. minutě srovnal Ante Palaversa a zajistil Chorvatům druhou pozici.

Elitní fáze kvalifikace se hraje příští rok v březnu. Šampionát devatenáctek se pak v červenci uskuteční v Arménii.