Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
WRC 2019

Devatenáctka narazí na ME ve skupině na Irsko, Norsko a Francii

Soupeři českých fotbalistů do 19 let pro základní skupinu mistrovství Evropy v Arménii jsou známi. Svěřenci trenéra Jana Suchopárka narazí ve skupině B na Irsko, Norsko a Francii. Osmičlenný turnaj se bude hrát od 14. do 27. července, první dva týmy z obou skupin postoupí do semifinále.

Patrik Slaměna
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

Svěřenci trenéra Jana Suchopárka se na šampionát dostali díky nečekanému vítězství ve skupině elitní fáze kvalifikace, v níž za sebou nechali Anglii, Řecko i Dánsko. Devatenáctka naposledy startovala na Euru předloni, kdy vypadla v semifinále. Českým maximem je stříbro z roku 2011.

S Irskem se devatenáctka dosud utkala jedenáctkrát s bilancí šesti výher, čtyř proher a jedné remízy. Naposledy s ostrovním týmem hrála předloni v přípravě a oba zápasy prohrála 1:2.

S Francií mají čeští mladíci ve čtyřech duelech na kontě dvě remízy a prohry, v posledním vzájemném utkání podlehli v kvalifikaci před necelými třemi lety 0:2. S Norskem devatenáctka hrála šestkrát s bilancí tří vítězství, dvou porážek a jedné remízy.

"Dopředu jsem si říkal, že bych si dovedl představit skupinu podobného složení. Určitě jsem si nepřál skupinu, v níž bychom měli tři velké favority. Na první pohled to tedy vypadá o něco schůdněji než áčko, ale až samotné mistrovství ukáže opravdovou realitu. V naší skupině je samozřejmě jednoznačným favoritem Francie," uvedl Suchopárek.

Francii vede jeho bývalý spoluhráč ze Štrasburku Lionel Rouxel. "Dnes jsme se viděli snad po 20 letech, ale skoro jsme se nezměnili," smál se Suchopárek.

"Každopádně ten zápas proti Francii bude i kvůli přítomnosti Lionela pro mě hodně zajímavý. S Iry jsme hráli před dvěma lety, ale teď budou týmy samozřejmě jiné. Ovšem nějakou představu o jejich hře mít budeme. To samé se týká Norska, s nímž jsme nedávno hráli na turnaji v Portugalsku a v hodně vyrovnaném zápase nakonec zvítězili. Očekávám hodně těsné zápasy i teď v Arménii," dodal.

Český celek bude své zápasy ve skupině hrát 15., 18. a 21. července.

Los:

Skupina A: Arménie, Portugalsko, Itálie, Španělsko.

Skupina B: ČR, Irsko, Norsko, Francie.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy