Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Devatenáctka je po prohře s Řeckem ze hry o mistrovství Evropy

Fotbalisté do 19 let ve svém druhém vystoupení v závěrečné fázi kvalifikace mistrovství Evropy prohráli s Řeckem 2:3 a jejich šance na postup na šampionát se rozplynuly. Itálie, se kterou se svěřenci trenéra Luboše Kozla utkají v úterý, totiž uspěla i podruhé a porazila Polsko 4:3. Squadra azzura si tak zajistila jediné postupové místo už před závěrečnými zápasy.

Česká reprezentace do 19 let
zdroj: repre.fotbal.cz

Svěřenci trenéra Luboše Kozla měli první šanci, ale Žitný ji nevyužil, a naopak do vedení šli Řekové. Češi sice zásluhou Heidenreicha rychle odpověděli, ale po změně stran si soupeř vzal vedení zpět.

O další srovnání se postaral Žitný, ale radost trvala jen pár vteřin, jelikož Duvikas druhým gólem v utkání okamžitě vrátil Řecku náskok.

Tentokrát už Češi na vyrovnání nedosáhli a po úvodní remíze s Polskem se krčí s jediným bodem na posledním místě skupiny, ze které postoupí na šampionát jen vítěz.

"Jsme samozřejmě zklamaní, protože jsme to nezvládli. Měli jsme dneska vyhrát a vybojovat si šanci bojovat s Itálií o postup," řekl Kozel.

"Bohužel hned minutu po naší vstřelené brance jsme inkasovali potřetí a to se ukázalo jako rozhodující. Musím konstatovat, že soupeř kvalitu opravdu měl a hlavně té naší defenzivní linii dělal obrovské problémy. Na vítězství jsme asi neměli," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy