V šachu

Derby pražských "S" skončilo bez vítězek, dělbu bodů stanovila Divišová

První derby pražských "S" v sezoně ženské fotbalové ligy skončilo nerozhodně 2:2. K vítězství v 7. kole přitom dlouho směřovala Sparta, ale domácí Slavia v závěru slepenými góly smazala dvoubrankové manko. Obhájkyně titulu díky tomu udržely vedení v tabulce, protože mají lepší celkové skóre. Oba týmy zaznamenaly první bodovou ztrátu v sezoně.

Pražské derby fotbalistek skončilo remízou

Všechny branky padly v areálu v Horních Měcholupech až po přestávce. V úvodu druhého poločasu poslaly vicemistrovskou Spartu do vedení americká opora Lauren Changová a Anna Dlasková. Deset minut před koncem však Michaela Khýrová čtvrtou trefou v sezoně snížila a vzápětí náhradnice Petra Divišová vyrovnala.

Vedle obou historicky nejúspěšnějších českých ženských klubů drží v této sezoně neporazitelnost také Slovácko, které ve čtyřech zápasech ještě neztratilo ani bod a v neděli nastoupí proti poslední Dukle. S favorizovanými pražskými "S" se tým z Uherského Hradiště měl utkat v předchozích dvou kolech, ale obě střetnutí byla odložena na listopad.