Následuje
Olympijský magazín

Deník Insider: Kontroverzní zápas Plzně s Budějovicemi mohl být ovlivněný

Praha - S odvážnou spekulací týkající se rodícího se skandálu v českém fotbale přišel deník Insider. Dokumenty o korupčním skandálu v české kopané, s nimiž přišel spolumajitel Sparty Daniel Křetínský, se podle Insideru mohou týkat konkrétního ligového zápasu. Konkrétně dvou nesprávně uznaných gólů v březnovém utkání Plzně a Českých Budějovic. Fotbalová asociace i oba nařčené kluby se k případu odmítají vyjádřit.

Utkání Plzeň - České Budějovice
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

V zápase mezi Plzní a Českými Budějovicemi padly čtyři góly, dva z nich ovšem neměly platit. Před prvním zahrál rukou plzeňský Bakoš, druhému předcházel ofsajd. Sudí si za to vysloužili i trest od předsedkyně komise rozhodčích Damkové. Podle tvrzení deníku Insider navíc právě toto utkání vyšetřovala fotbalová asociace a případ předala i policii.

"Myslíme si, že je to poměrně horká stopa, protože to byl podle všeho nejpodezřelejší zápas, který se na jaře odehrál," pouští se do spekulací redaktor deníku Insider a Aktuálně.cz Luděk Mádl, aniž by svá slova doložil konkrétními důkazy.

Monitorovací systém zaznamenal posezřelé sázky

Zástupci fotbalové asociace se k Mádlovu tvrzení odmítají jakkoliv vyjadřovat. "S ohledem na probíhající vyšetřování ani tuto informaci nebudeme žádným způsobem komentovat," prohlásil bezpečnostní manažer fotbalové asociace Martin Synecký.

Kontroverzní zápas Plzně s Budějovicemi mohl být ovlivněný

Monitorovací systém sázkových kanceláří zachytil podezřelé sázky na výsledek zápasu. A to na asijských sázkařských webech, kde se na rozdíl od těch evropských sází anonymně. "Pozoruhodné je, že na ten zápas byly uzavírané nestandardně vysoké sázky na to, že v utkání padnou čtyři a více branek," podotýká Mádl.

To by potvrzovalo spekulace, které se začaly objevovat ihned po úterním setkání majitele Sparty s Miroslavem Peltou. "Nedokážu si představit, že by v tomhletom měli jet hráči, trenéři, funkcionáři. To je podle mě dneska už taky zjistitelné," myslí si bývalý rozhodčí Robert Henn.

Dokumenty z černé tašky, kterou přinesl spolumajitel Sparty Daniel Křetínský v úterý předsedovi Fotbalové asociace ČR Miroslavu Peltovi, má teď v rukou protikorupční policie.

Zdroj
ČT24

Hlavní zprávy