Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Írán - Česko

Demonstrace v Barceloně odsunou El Clásico, termín bude upřesněn

Slavné El Clásico se neodehraje ve stanoveném termínu 26. října a bude přeloženo. Podle španělské federace není bezpečné, aby se utkání mezi Barcelonou a Realem Madrid hrálo ve stejný den, kdy jsou v katalánské metropoli naplánované rozsáhlé protesty a demonstrace. Na novém termínu se mohou do pondělí dohodnout oba kluby.

Sergio Ramos sestřelil Lionela Messiho a slavné El Clásico nedohrál
zdroj: REUTERS autor: Susana Vera

Vedení La Ligy nejprve navrhovalo, aby si mužstva vyměnila pořadatelství a zápas se odehrál v Madridu, což oba kluby odmítly. Fotbalová federace následně po konzultaci s vládními představiteli uvedla, že konání duelu v Barceloně by představovalo bezpečnostní riziko, a dnes definitivně rozhodla o odložení utkání.

Kluby si mohou určit nový termín do pondělního dopoledne. Pokud se nedohodnou, bude konečné rozhodnutí na federaci. Očekává se, že první El Clásico v sezoně bude přeloženo na prosinec před zimní přestávku.

Představitele FC Barcelona odložení zápasu zklamalo. "Klub si přál hrát v termínu 26. října. Má maximální důvěru v klidný a mírumilovný postoj všech svých členů a fanoušků, kteří se na Camp Nou vždy chovají příkladným způsobem," uvedli v prohlášení. Jako náhradní termín navrhnou 18. prosinec.

Lidé v Barceloně demonstrují proti pondělnímu rozsudku Španělského nejvyššího soudu nad katalánskými politiky, z nichž devět dostalo trest vězení od 9 do 13 let za uspořádání nezákonného referenda z roku 2017. Protesty se v Katalánsku zvrhly v násilné potyčky s policií a výrazně komplikují i leteckou dopravu. Organizátoři vyzvali příznivce, aby se v Barceloně sešli právě v den utkání s Realem.

Odložení El Clásica bude pro Barcelonu velkou výhodou ve dvojzápase skupinové fáze Ligy mistrů proti pražské Slavii. S Realem totiž měla hrát jen tři dny po středečním venkovním duelu v Edenu, odveta na Camp Nou je na programu 5. listopadu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy