Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Delší příprava na Portugalce se rozběhla naplno. Národní tým rozebíral video

V pondělí lehčí trénink, v úterý rozbor u videa a příprava na utkání Ligy národů proti Portugalsku se naplno rozbíhá. Všichni hráči v třiadvacetičlenné nominaci jsou zdravotně v pořádku. Nezvykle dlouhý sraz před prvním duelem může podle kanonýra Patrika Schicka týmu jedině prospět.

Tým má na přípravu hned pět dní. "Včera jsme měli jen takový lehčí trénink, dnes už budeme něco nacvičovat. Máme celkem dost času si před tím zápasem něco nacvičit, trošku si na sebe zvyknout a zapracovat, abychom měli mezi sebou nějakou chemii," řekl klíčový útočník Patrik Schick, který v reprezentaci chyběl téměř rok.

"Tým se celkem dost změnil. S některými kluky jsem nikdy ani netrénoval, natož třeba hrál zápas. Tohle je možná trošku komplikace, že se tady vyměnilo hodně kluků. Na druhou stranu, na minulém srazu jsme mohli vidět, že to fungovalo. Věřím, že to tak bude i teď," dodal útočník Leverkusenu.

Národní tým po čtyřech ze šesti kol skupiny figuruje na třetím místě s jednobodovým náskokem před posledním Švýcarskem. Nejhorší celek tabulky sestoupí do úrovně B. Češi v červnu v úvodním venkovním vzájemném duelu s Portugalskem prohráli 0:2, naopak Švýcarsko porazili doma 2:1.

Schick je před duelem proti Portugalcům s hvězdným útočníkem Cristianem Ronaldem optimistou. "Je pravda, že tyhle velké zápasy se nám většinou podařilo nějakým způsobem zvládnout. Dnes už hlavně tady na té reprezentační úrovni úplně tak velké rozdíly nejsou a utkání jsou velice vyrovnaná. I když to třeba podle jména vypadá jednoznačně, na konci většinou bývají výsledky těsné. Myslím, že znovu uvidíme vyrovnané utkání," mínil Schick.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články