Kooperativa NBL 2023/2024

Debut s hollywoodským scénářem? Madagaskar je ve čtvrtfinále afrického šampionátu

Na mistrovství Afriky startují poprvé v historii, ale postoupili už do čtvrtfinále. Fotbalisté Madagaskaru zdolali po penaltovém rozstřelu Kongo 4:2, po prodloužení zápas skončil 2:2.

Fotbalisté Madagaskaru se radují z postupu do čtvrtfinále afrického šampionátu
zdroj: REUTERS autor: Mohamed Abd El Ghany

Madagaskar překvapil už v základní skupině, kterou i díky vítězství nad favorizovanou Nigérií vyhrál.

A pohádka hráčů ostrovního státu neskončila ani v play-off, kde vyřadili dvojnásobné kontinentální šampiony z Konga. Ti si vynutili prodloužení díky gólu v 90. minutě, ale penaltový rozstřel ovládl Madagaskar, jenž se ve čtvrtfinále střetne s vítězem utkání Ghana - Tunisko.

Suverénně prochází turnajem Alžírsko, jež vyhrálo i čtvrtý duel na šampionátu bez inkasované branky. V osmifinále i díky gólu Rijáda Mahrize z Manchesteru City zvítězili Alžířané 3:0 nad Guineou a budou čekat na lepšího z pondělního duelu Mali - Pobřeží slonoviny.