Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
I. kvalifikace na Velkou pardubickou

Debut i návrat. Jarolímova reprezentace vyzve Arménii

Mladá Boleslav - Velkou premiéru zažije u národního týmu trenér Karel Jarolím. Česká reprezentace má jen pár dní a jediný zápas na to, aby se sehrála před úvodem boje o mistrovství světa. Na hřišti Mladé Boleslavi, kde Jarolím až donedávna působil, se střetne s Arménií. Přímý přenos sledujte na ČT sport a na našem webu od 19:05.

Reprezentační trenér Karel Jarolím
zdroj: ČT24

"Mám radost, že se to takhle zajímavě sešlo. V Boleslavi jsem přece jen strávil dva a půl roku, což nelze hodit za hlavu. Navíc mi klub dovolil odejít k reprezentaci a ještě ji poprvé povedu právě tady," uvedl Jarolím. "Moc se na to těším, premiéra proti Arménii snad bude úspěšná. Věřím i v podporu fanoušků," dodal šedesátiletý kouč.

Premiéry trenérům české reprezentace většinou vycházejí. Z předešlých osmi koučů ji v samostatné historii výsledkově nezvládl jen výběr Michala Bílka, který v roce 2009 podlehl na turnaji v Al Ajnu na penalty Spojeným arabským emirátům.

"Bude důležité nejenom pro nás hráče, trenéra, ale i fanoušky, abychom se dokázali hned co nejlépe prezentovat. Doufám, že to zvládneme a nakopne nás to do kvalifikace," řekl záložník Vladimír Darida, který by měl být jedním z lídrů týmu.

Po neúspěšném Euru vedle kouče Vrby, jenž odešel do ruské Machačkaly, skončili v reprezentaci i brankář Petr Čech, obránci David Limberský a Roman Hubník, záložník Jaroslav Plašil a útočník David Lafata. Jarolím nemá příliš času na přípravu omlazeného týmu. Přesto věří, že dokáže vyladit mužstvo tak, aby v neděli dobře odstartovalo do světové kvalifikace.

Je nám líto, video expirovalo.
Jarolím doufá ve vítězný úvod, hlavní je ale herní projev

První velkou změnou od konce trenéra Pavla Vrby bude obměněné rozestavení. Jarolím by chtěl s mužstvem hrát na dva útočníky. A to do velké míry i proto, že kvůli zranění vypadli z nominace záložníci Bořek Dočkal a Jakub Rada.

Českou reprezentaci čeká vstup do kvalifikace v neděli na Letné proti Severnímu Irsku. Poté Čechy čekají ještě Německo, Norsko, San Marino a Ázerbájdžán. "Moc času teď není, budeme vycházet z toho, co mají někteří hráči zažité. A věřím, že pochopí některé nové věci a bude to vidět na hřišti," uvedl Jarolím.

Český celek se s Arménií utká popáté. Nejprve ji třikrát porazil o tři góly, ale naposledy v roce 2013 podlehl doma 1:2 a přišel tím o reálnou šanci postoupit na světový šampionát. V minulé kvalifikaci o Euro Arménie uhrála jen dvě remízy, ale s pozdějšími šampiony Portugalci pokaždé prohrála pouze o gól.

"Odehrála s nimi velmi slušné zápasy, což hovoří o její síle. A dobře si pamatuju i to, jak nás pozlobila doma v předposlední kvalifikaci," uvedl Jarolím. Hlavní arménskou oporou je nová posila Manchesteru United záložník Henrik Mchitarjan. "Užitečné je i to, že se Arménie herně podobá Ázerbájdžánu, s nímž se utkáme v říjnu," uvedl Jarolím.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy