Následuje
SP Česko

Debut i návrat. Jarolímova reprezentace vyzve Arménii

Mladá Boleslav - Velkou premiéru zažije u národního týmu trenér Karel Jarolím. Česká reprezentace má jen pár dní a jediný zápas na to, aby se sehrála před úvodem boje o mistrovství světa. Na hřišti Mladé Boleslavi, kde Jarolím až donedávna působil, se střetne s Arménií. Přímý přenos sledujte na ČT sport a na našem webu od 19:05.

Reprezentační trenér Karel Jarolím
zdroj: ČT24

"Mám radost, že se to takhle zajímavě sešlo. V Boleslavi jsem přece jen strávil dva a půl roku, což nelze hodit za hlavu. Navíc mi klub dovolil odejít k reprezentaci a ještě ji poprvé povedu právě tady," uvedl Jarolím. "Moc se na to těším, premiéra proti Arménii snad bude úspěšná. Věřím i v podporu fanoušků," dodal šedesátiletý kouč.

Premiéry trenérům české reprezentace většinou vycházejí. Z předešlých osmi koučů ji v samostatné historii výsledkově nezvládl jen výběr Michala Bílka, který v roce 2009 podlehl na turnaji v Al Ajnu na penalty Spojeným arabským emirátům.

"Bude důležité nejenom pro nás hráče, trenéra, ale i fanoušky, abychom se dokázali hned co nejlépe prezentovat. Doufám, že to zvládneme a nakopne nás to do kvalifikace," řekl záložník Vladimír Darida, který by měl být jedním z lídrů týmu.

Po neúspěšném Euru vedle kouče Vrby, jenž odešel do ruské Machačkaly, skončili v reprezentaci i brankář Petr Čech, obránci David Limberský a Roman Hubník, záložník Jaroslav Plašil a útočník David Lafata. Jarolím nemá příliš času na přípravu omlazeného týmu. Přesto věří, že dokáže vyladit mužstvo tak, aby v neděli dobře odstartovalo do světové kvalifikace.

První velkou změnou od konce trenéra Pavla Vrby bude obměněné rozestavení. Jarolím by chtěl s mužstvem hrát na dva útočníky. A to do velké míry i proto, že kvůli zranění vypadli z nominace záložníci Bořek Dočkal a Jakub Rada.

Českou reprezentaci čeká vstup do kvalifikace v neděli na Letné proti Severnímu Irsku. Poté Čechy čekají ještě Německo, Norsko, San Marino a Ázerbájdžán. "Moc času teď není, budeme vycházet z toho, co mají někteří hráči zažité. A věřím, že pochopí některé nové věci a bude to vidět na hřišti," uvedl Jarolím.

Český celek se s Arménií utká popáté. Nejprve ji třikrát porazil o tři góly, ale naposledy v roce 2013 podlehl doma 1:2 a přišel tím o reálnou šanci postoupit na světový šampionát. V minulé kvalifikaci o Euro Arménie uhrála jen dvě remízy, ale s pozdějšími šampiony Portugalci pokaždé prohrála pouze o gól.

"Odehrála s nimi velmi slušné zápasy, což hovoří o její síle. A dobře si pamatuju i to, jak nás pozlobila doma v předposlední kvalifikaci," uvedl Jarolím. Hlavní arménskou oporou je nová posila Manchesteru United záložník Henrik Mchitarjan. "Užitečné je i to, že se Arménie herně podobá Ázerbájdžánu, s nímž se utkáme v říjnu," uvedl Jarolím.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy