Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Dávali mi steroidy, osočil Carvalho CSKA. Pak se omluvil

Sao Paulo - Brazilský fotbalista Daniel Carvalho obvinil svého bývalého zaměstnavatele CSKA Moskva, že mu podával anabolické steroidy. Na začátku kariéry v Rusku prý dostával obrovské injekce, aby nabral svalovou hmotu. Svá slova poté, co se objevila v médiích, vzal zpět.

Daniel Carvalho (vpravo)
zdroj: Isifa/EPA autor: Joao Abreu Miranda

"Když jsem přišel do CSKA jako teenager v roce 2003, byl jsem moc hubený, proto mi dávali pro zlepšení fyzické kondice anabolika," řekl Carvalho v pondělí v rozhovoru pro Radio Estadao/ESPN. Ruský klub, v němž nyní působí i Tomáš Necid, takové praktiky popřel a vyzval brazilského fotbalistu, aby své tvrzení vysvětlil.

Carvalho, jenž hraje v současnosti za brazilské Palmeiras, se o pár hodin později omluvil. "Vlastně nevím, jestli to byly anabolické steroidy, nemám lékařské vzdělání. Jestli jo, je to minulost, něco, co se stalo před deseti lety. A pokud ne, omlouvám se Rusům za špatně použitá slova," řekl osmadvacetiletý hráč, který třikrát oblékl reprezentační dres v roce 2006 v přátelských zápasech.

V novém prohlášení uvedl, že bral jen doplňky stravy, stejně jako ostatní sportovci. "Nikdy mě ale nenutili brát něco proti mé vůli." Původně líčil, jak lékaři v CSKA používali velké injekce a on po půl roce přibral osm kilo. "Ale přestal jsem je brát, když mi ostatní řekli, že by to mohlo poškodit zdraví," dodal Carvalho, který patřil týmu trojnásobného mistra ruské ligy a vítěze Poháru UEFA z roku 2005 sedm let.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy