Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej: Utkání na přání

Darida: Snažil jsem se předvést, co ve mně je

Praha – Reprezentačního debutanta Vladimíra Daridu určitě potěšilo, že trenér národního týmu Michal Bílek o něm otevřeně uvažuje pro nominaci na mistrovství Evropy. Podle Bílka závisí především na zdravotním stavu Tomáše Rosického, který kvůli zraněnému lýtku netrénuje. Jako nováček v týmu se chtěl na soustředění v Bad Waltersdorfu ukázat v co nejlepším světle a nyní bude napjatě očekávat konečnou nominaci. Pokud v ní nebude, je připraven pomoci jednadvacítce v kvalifikaci.

Vladimír Darida v zápase s Izraelem
zdroj: ČT24

Kouč přiznal, že mu Darida zamotal hlavu. "Poslouchá se to moc hezky, když vás reprezentační trenér takhle hodnotí," řekl Darida po příletu ze soustředění. "Snažil jsem se předvést, co ve mně je. Teď už je to na trenérovi. Uvidíme, jak to dopadne," dodal jednadvacetiletý střední záložník.

Už když mířil na soustředění, doufal, že by nakonec mohl jednoho z původně nominovaných hráčů o Euro připravit. "Doufal jsem, že se mi povede zabojovat. To se asi povedlo. Trocha nervozity tam sice byla, ale bral jsem to tak, že nemám co ztratit," řekl Darida.

Prý mu k razantnímu nástupu do reprezentace pomohlo, že je v národním týmu hodně současných i bývalých spoluhráčů z Plzně. "Určitě mi to hodně ulehčili. Na hřišti jsem věděl, co od nich čekat, tak jsem se měl o co opřít, a mimo hřiště jsem se měl s kým bavit," uvedl.

Je nám líto, video expirovalo.
Vladimír Darida pojede na Euro

Nyní bude nedočkavě vyhlížet konečnou nominaci, kterou by měl Bílek oznámit hráčům v úterý. "Určitě budu napnutý, jak to dopadne. Uvidíme, jak se trenér rozhodne. Buď budu pokračovat s týmem, anebo pomůžu jednadvacítce v kvalifikaci s Černou Horou a Andorrou," dodal.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy