Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Daňoví úředníci provedli razii v sídle Německého fotbalového svazu

Frankfurt nad Mohanem – Sídlo Německého fotbalového svazu ve Frankfurtu nad Mohanem se stalo cílem razie daňových úředníků kvůli podezření z korupce při přidělení mistrovství světa v roce 2006. Tamější státní zastupitelství potvrdilo, že zahájilo vyšetřování kvůli podezření z daňových úniků "ve zvlášť závažném případě".

Je nám líto, video expirovalo.
Německý fotbalový svaz čelil daňové razii

Desítky vyšetřovatelů prohledaly mimo jiné i bydliště svazového šéfa Wolfganga Niersbacha a jeho předchůdce Thea Zwanzigera, kteří byli společně s bývalým generálním sekretářem DFB Horstem R. Schmidtem v kauze obviněni. Všichni byli členy organizačního výboru MS 2006.

"Vyšetřování se týká současného předsedy německé fotbalové federace, předsedy, který byl ve funkci v roce 2006, a také bývalého generálního sekretáře," potvrdila mluvčí státního zastupitelství ve Frankfurtu Nadja Nielsenová.

Vyšetřovatelé při razii zabavili písemnosti, počítače a pevné disky. "Pátráme po usvědčujících materiálech, které by podezření z daňových úniků potvrdily," řekl jeden z úředníků serveru Bild.de.

Němečtí pořadatelé tehdejšího šampionátu čelí podezření z existence "černých fondů" a korupce. Deník Spiegel nedávno přišel s informacemi, že si Němci v roce 2000 s pomocí těchto peněz koupili čtyři hlasy při volbě pořadatele, v níž porazili Jihoafrickou republiku 12:11.

Tajný fond údajně založil dnes už zemřelý bývalý šéf společnosti Adidas Robert Louis-Dreyfus a mělo na něm být v přepočtu 6,7 milionu eur. Tato částka figuruje v podezřelých transakcích mezi německým svazem a FIFA. Představitelé DFB dosud nedokázali tehdejší finanční toky věrohodně vysvětlit.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy