Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Damková: Odloží-li volbu komise, končím

Praha – Dagmar Damková přišla díky svému působení v jednom z nejpopulárnějších českých sportů o hodně iluzí. Ať už na postu sudí, nebo nově v pozici šéfky fotbalové komise rozhodčích. O další přišla před týdnem díky volbě nového předsedy Fotbalové asociace České republiky (FAČR). Ta se neuskutečnila kvůli tomu, že moravská komora asociace odmítla schválit návrh programu mimořádné valné hromady. "Už někdy před dvěma lety jsem si říkala, že náš fotbal je na tom hodně špatně, že už snad nemůžeme klesnout hlouběji. A my pořád klesáme," řekla v dnešním rozhovoru pro Rádio Impuls. Vrásky na čele jí v současnosti dělá provizorní podoba komise, které předsedá. Veškerou práci totiž obstarávají pouze dva lidé. Jasno by mělo být do 6. října. Pokud ani pak nebude celá komise zvolena, Damková podle svých slov odejde.

Dagmar Damková
zdroj: Isifa/LN autor: František Vlček

Damková si původně myslela, že je provizorní stav komise rozhodčích pouze na minimální dobu. "Bylo mi slíbeno, že po valné hromadě okamžitě zasedne výkonný výbor, ať už starý, pokud by nebyl nikdo zvolen, nebo nový, a že tam mi bude buď schválen, nebo neschválen můj návrh komise rozhodčích. Bohužel k tomu ani nedošlo," uvedla v Impulesch Václava Moravce s tím, že se volba stále oddaluje. "Finální verze je, že to bude 6. října," dodala.

Bývalá sudí zatím nechce konkrétní jména své komise jmenovat. Měl by je podle ní nejdřív znát výkonný výbor. "Možná tam budou chtít někoho přidat a podobně, ale já jsem do úvodního dopisu jasně napsala, že tam nechci žádné politické osoby, že chci dělat odbornost. Pokud tam budou chtít někoho dosadit a já s tím souhlasit nebudu, tak od toho půjdu pryč, ať si to dělají sami," řekla rázně Damková, která už stihla ve své nové funkci trestat.

Damková by podle svých slov ráda chodila do médií, kde by vysvětlovala své kroky ve funkci šéfky komise a zároveň popularizovala pravidla fotbalu. Pokud by se však mělo zvolení opět odsunout, i v tomto případě by Damková svou pozici 'vyklidila'. "To kdyby mělo nastat, tak je to jednoznačný konec. To nemá smysl potom. To si opravdu připadám jako v Kocourkově," upozornila.

A jak podle ní vypadá fotbalové dno? "Myslím, že jsme snad na něj ani ještě nedorazili." Taková situace by podle Damkové nastala, kdyby česká reprezentace nepostoupila na mistrovství Evropy, které se hraje příští rok v Polsku a na Ukrajině. "Byla by to poslední kapka." A Damková tvrdí, že reálná. "Dneska je možné všechno. Byla bych strašně ráda, kdyby se to nestalo, ale všichni víme, že pokud půjdeme do baráže, ta je vždycky strašně těžká."

Náznaky optimismu sice má, ale postupně ho spíše ztrácí. "Říkám si, že v každém tunelu je vždycky nějaké světélko na konci, bohužel nám se trochu vzdálilo, ale věřím, že tam někde je, že se odrazíme a půjdeme nahoru."

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy