Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice

Damková bude kandidovat do čela českého fotbalu

Praha – Bývalá rozhodčí Dagmar Damková bude kandidovat na předsedkyni Fotbalové asociace České republiky. Na mimořádné valné hromadě 16. září svede boj o předsednický post se současným místopředsedou Jindřichem Rajchlem, který byl dosud jediným známým kandidátem. "Budu kandidovat, mám potřebnou podporu. Už dříve jsem říkala, že pokud nebudu cítit podporu, tak že do toho nejdu," řekla Damková.

Dagmar Damková
zdroj: Isifa/LN autor: František Vlček

"Chci pomoci českému fotbalu. Myslím, že ženská ruka a pohled by mu prospěly," dodala bývalá sudí, jež získala potřebných dvacet nominací, jak ukládají stanovy FAČR. Šestatřicetiletá Damková na začátku srpna ukončila kariéru rozhodčí. Vedlo ji k tomu zvolení do komise rozhodčích UEFA, kam se dostala jako první zástupce českého fotbalu.

K tomu by chtěla vést českou asociaci, která se ocitla bez předsedy poté, co v červnu odstoupil po dvou letech Ivan Hašek a vrátil se trénovat Al Ahlí. Vedle Rajchla a Damkové zvažuje kandidaturu také šéf Jablonce Miroslav Pelta. Oficiálně to však stále nepotvrdil. "Jednáme o tom, rozhodnutí přijde každým dnem, ale oficiálně ještě kandidaturu oznámit nemohu," řekl Pelta. Uzávěrka kandidatur je ve čtvrtek 25. srpna.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy