Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej na zemi

Další změna na lavičce PSG. K evropské trofeji má Pařížany dovést Galtier

Christophe Galtier oficiálně převzal fotbalisty Paris St. Germain a je už sedmým koučem Pařížanů za posledních 11 let, kdy klub vlastní katarští majitelé. Ve funkci nahradil Mauricia Pochettina, který vedl tým od loňského ledna.

Christophe Galtier
zdroj: Reuters autor: Gonzalo Fuentes

Argentinec Pochettino získal s PSG v uplynulé sezoně ligový titul, v Lize mistrů ale bohatý klub opět neuspěl a vypadl už v osmifinále. O premiérový triumf v milionářské soutěži se tak s PSG příští sezonu pokusí Galtier.

"Uvědomuju si zodpovědnost, kterou budu mít v čele tohoto mimořádného týmu, který je jedním z nejkonkurenceschopnějších a nejpůsobivějších v Evropě. Všichni víme, co dnes Paris St. Germain ve francouzském i mezinárodním fotbale představuje. Těším se, že se stanu trenérem tohoto týmu a že brzy usednu na lavičku na velkolepém stadionu Park princů, z něhož vyzařuje vášeň pro fotbal," řekl Galtier.

Pětapadesátiletého rodáka z Marseille čeká čtvrté angažmá v roli hlavního trenéra. V minulosti vedl osm let Saint-Étienne a čtyři roky Lille, se kterým v ročníku 2020/21 získal překvapivě francouzský titul.

V uplynulé sezoně dovedl k pátému místu a do finále poháru Nice, které už jmenovalo nového kouče Luciena Favreho.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články