Následuje
Sportovní zprávy

Další zákazy od FIFA: Ve fotbale končí bývalí šéfové chilského a kolumbijského fotbalu

Curych - Po zákazech pro bývalé šéfy světového i evropského fotbalu Blattera a Platiniho a řadu dalších funkcionářů Etická komise FIFA nekončí s tvrdými verdikty. Ve fotbale nesmí doživotně působit někdejší předsedové chilské asociace Sergio Jadue a kolumbijského svazu Luis Bedoya.

Bývalý šéf kolumbijského fotbalu Luis Bedoya
zdroj: Reuters autor: John Vizcaino

Etická komise FIFA tak přijala únorový návrh vrchního vyšetřovatele, jenž vyzval potrestat oba jihoamerické funkcionáře za zapletení do rozsáhlého korupčního skandálu, který otřásl mezinárodní fotbalovou federací v loňském roce.

Oba v rámci vyšetřování americkými úřady přiznali vinu. Podle závěrečné zprávy Cornela Borbélyho porušili šest článků etického kodexu včetně těch o korupci a úplatkářství. Bedoya, jenž byl i ve výkonném výboru FIFA, na konci minulého roku americkým úřadům přiznal, že měl ve Švýcarsku tajné bankovní konto, na které putovaly peníze z úplatků v milionové výši. Korupce se týkala prodeje televizních práv.

Jadue byl po rezignaci na post šéfa chilského svazu podle médií zařazen do programu na ochranu svědků. Oba funkcionáře americká justice obvinila ze spiknutí a podvodu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy