Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905

Další šokující konec. Brazílie po prohře s Peru končí už ve skupině

East Rutherford/Foxborough (USA) - Po předčasném konci jednoho favorita je zde další. Spolu s Uruguayí na Copě América předčasně končí i Brazílie. Selecao v posledním utkání skupiny podlehlo Peru 0:1 po gólu rukou Raúla Ruidíaze, a ve skupině B tak skončilo na nepostupovém třetím místě. Do čtvrtfinále se kromě Peru dostal i Ekvádor.

Protestující hráči Brazílie
zdroj: Reuters autor: Winslow Townson

Jediný gól nedělního zápasu ve Foxborough vstřelil v 76. minutě střídající Raúl Ruidíaz a Brazilci marně protestovali, že míč poslal do sítě rukou. Peruánská reprezentace porazila Brazílii poprvé od roku 1985. Po Ruidíazově gólu za rozhodčím okamžitě rozčileně vystartoval brankář Alisson i další hráči, sudí však po několikaminutové poradě kontroverzní branku uznali.

"Fanoušci viděli, jakým způsobem jsme byli vyřazeni. Gólem rukou," posteskl si trenér Brazilců Dunga. Jeho tým porazil ve skupině pouze Haiti, kterému nasázel sedm branek, s Ekvádorem však předtím jen remizoval 0:0. Peru se ve čtvrtfinále utká s Kolumbií, dalším soupeřem Ekvádoru bude domácí tým USA.

Do čtvrtfinále kromě Peru postoupil i Ekvádor, který si poradil s Haiti snadno 4:0.

Výsledky Copy América - skupina B

East Rutherford: Ekvádor - Haiti 4:0 (2:0) Branky: 11. E. Valencia, 20. Ayovi, 57. Noboa, 78. A. Valencia.
Foxborough: Brazílie - Peru 0:1 (0:0) Branka: 76. Ruidiaz. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy