Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Další smutná zpráva pro německý fotbal, zemřel střelec zlatého gólu z MS 1990 Brehme

Ve věku 63 let zemřel bývalý německý fotbalista Andreas Brehme, jenž vstřelil z pokutového kopu jediný gól finále mistrovství světa 1990, v němž tehdejší SRN zdolala 1:0 Argentinu. Úmrtí někdejšího elitního defenzivního hráče potvrdila agentuře DPA jeho partnerka Susanne Schaeferová. Brehme zemřel v noci na dnešek nečekaně na srdeční selhání.

Je nám líto, video expirovalo.
Zemřel Andreas Brehme, hrdina finále MS 1990

Hamburský rodák Brehme byl deset let oporou německé reprezentace, v níž odehrál 86 zápasů a vstřelil osm gólů, ten nejslavnější v 85. minutě finále mistrovství světa 1990 v Itálii.

Německu se tehdy podařilo oplatit Argentině Diega Maradony čtyři roky starou finálovou porážku z Mexika, u níž Brehme také byl.

Na klubové úrovni slavil krajní obránce či defenzivní záložník mistrovské tituly s Kaiserslauternem, Bayernem Mnichov a Interem Milán. Hrál také za Zaragozu.

Kariéru ukončil v roce 1998 právě senzačním bundesligovým triumfem v Kaiserslauternu po boku Miroslava Kadlece a Pavla Kuky. Rudé ďábly poté Brehme i trénoval, ale na své úspěchy z hráčské kariéry nenavázal.

"Rodina FCK je v hlubokém smutku za Andreasem Brehmem, jenž nosil dohromady deset let dres rudých ďáblů a byl s nimi německým mistrem a vítězem poháru," uvedli na webu představitelé Kaiserslauternu.

"Budeme mít Andrease stále v srdci – jako mistra světa a ještě víc jako mimořádného člověka. Bude navždy členem rodiny Bayernu. Odpočívej v pokoji, milý Andi," napsal Bayern, v němž strávil Brehme dvě sezony před přestupem do Interu Milán v roce 1988.

V italském klubu zanechal Brehme nesmazatelnou stopu, spolu s krajany Lotharem Matthäusem a Jürgenem Klinsmannem pomohl Interu v roce 1989 k zisku titulu a v roce 1991 k triumfu v tehdejším Poháru UEFA.

"Vynikající fotbalista, skutečný Interista. Ciao Andi, budeš navždy legendou," uvedl aktuální lídr italské ligy.

Během necelých dvou měsíců přišel německý fotbal o další klíčovou postavu týmu mistrů světa z roku 1990. Začátkem ledna zemřel legendární Franz Beckenbauer, trenér tehdejšího mužstva.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články