Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokol žije

Další hvězda podepsala v Číně. Z Téveze by měl být nejlépe placený hráč světa

Šanghaj – Když čínské peníze zacinkají, dějí se divy. Během zimy už druhá velká fotbalová hvězda zamířila právě do čínské ligy, která tak pokračuje v ambiciózním růstu. Po Oscarovi do Asie zamířil také Carlos Tévez, jenž přestoupil z mateřského klubu Boca Juniors do týmu Šanghaj Šen-chua. Podle médií by si měl dvaatřicetiletý útočník během dvouletého kontraktu v novém působišti vydělat 721 tisíc eur (19,5 milionu korun) týdně, což by z něj dělalo nejlépe placeného hráče světa.

Carlos Tévez
zdroj: Reuters

Vysoko v rekordních tabulkách by mohla být také odhadovaná přestupní částka, jež je podle médií 84 milionů eur (2,27 miliardy korun). Tím by se Tévez stal šestým nejdražším fotbalistou historie po Paulu Pogbovi, Garethu Baleovi, Cristianu Ronaldovi, Gonzalu Higuaínovi a Neymarovi.

Šestasedmdesátinásobný argentinský reprezentant Tévez je druhým velkým jménem, jež se během posledního týdne dohodlo v Číně na lukrativním kontraktu. Konkurenční Šanghaj SIPG posílil krátce před Vánoci za údajných 60 milionů eur (1,6 miliardy korun) brazilský záložník Oscar z Chelsea.

Olympijský vítěz z Atén Tévez se do Bocy Juniors vrátil v roce 2015 po dekádě strávené v Evropě, kde hrál za West Ham, Manchester United i City a Juventus. Tým z Buenos Aires loni dovedl k argentinskému titulu.

V klubu Šanghaj Šen-chua, který v listopadu převzal trenér Gus Poyet, už působí známí hráči jako Senegalec Demba Ba, Nigerijec Obafemi Martins a Kolumbijec Fredy Guarín. V letošní sezoně čínské superligy, jež trvala od března do října, skončil nový Tévezův zaměstnavatel čtvrtý, 16 bodů za mistrovským Kuang-čou Evergrande.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy