Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Další fotbalová tragédie. Zemřel explzeňský obránce David Bystroň

Praha ‒ Bývalý fotbalista David Bystroň spáchal sebevraždu. Informaci slovenského deníku Šport potvrdil pro český deník Sport jeho bratr Daniel. Podle informací serveru iDnes.cz se oběsil ve sklepě svého bytu a zanechal po sobě dopis na rozloučenou. Někdejší obránce Baníku Ostrava, Plzně a Olomouce naposledy hrál ve Švýcarsku.

David Bystroň
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

Bystroň je za poslední měsíc druhým českým fotbalistou, který zemřel vlastní rukou. Bývalý spoluhráč z Viktorie František Rajtoral se oběsil 23. dubna v Turecku.

Rodák ze slovenské Levoče byl odchovancem Baníku Ostrava, v jehož dresu nakoukl poprvé v roce 2001 do ligy a v sezoně 2003/04 slavil mistrovský titul. Je rovněž bulharským mistrem s Levski Sofia a další titul přidal v dresu Plzně.

Je nám líto, video expirovalo.
Fotbalista Bystroň spáchal ve 34 letech sebevraždu

V listopadu 2011 zaznamenala jeho kariéra strmý pád poté, co měl po utkání Ligy mistrů v Borisovem pozitivní dopingový test, údajně na metamfetamin. Za to dostal dvouletý trest.

Po návratu hrál za Olomouc druhou ligu, zdravotní potíže ho však donutily ve 32 letech ukončit profesionální kariéru. Dál pokračoval v páté švýcarské lize, kde naposledy nastupoval za US Schluein.

"Těžko hledám slova. Po Františku Rajtoralovi jsme přišli o dalšího vynikajícího fotbalistu a kamaráda, který s námi ve Viktorce zažil velké úspěchy. Chtěl bych alespoň touto cestou vyjádřit celé rodině i všem blízkým upřímnou soustrast v této těžké chvíli," řekl generální manažer plzeňského klubu Adolf Šádek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy