Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Dal jsem si první vlastňák za osm let, smutnil Čech

Londýn - K velikémmu překvapení se schylovalo v úvodním kole anglické Premier League, když jinak skvělý Petr Čech daroval vedení nováčkovi z Readingu. Brankář Chelsea neudržel přímý kop Dannyho Guthrieho a v poločase šel do šaten za nepříznivého skóre 1:2. Utkání se však ambicióznímu londýnskému celku podařilo zvrátit a za výsledek 4:2 si připsal již druhé tři body. "Je jasné, že do vedení šel soupeř zadarmo. Spadlo jim to z nebe po mojí chybě," přiznal Čech.

Minela Petra Čecha
zdroj: ISIFA

"Odraz míče byl nakonec trochu jiný, než jsem čekal. Skočil o chviličku dřív. Jak jsem balón chtěl dát pryč, stihl jsem ho akorát nohou vykopnout do ruky a od ní se odrazil do brány," dodal třicetiletý brankář.

Chelsea, která v úvodním zápase sezony porazila Wigan 2:0, vedla díky brance Franka Lamparda z penalty, pak ale vyrovnal Pavel Pogrebňak a v 29. minutě se Reading ujal po Čechově chybě vedení. "Nešťastně jsem si to tam hodil rukou a byl to skoro vlastní gól. První vlastňák, který jsem si v Chelsea za osm let dal," uvedl Čech. "Škoda, že padl zrovna v prvním domácím zápase sezony, ale říkám si, že jestli jsem si tak hloupý gól vybral hned na začátku a další takový už nedostanu, budu spokojený. Hlavně mám radost, že ta moje chyba nestála tým body," prohlásil.

Vítěz Ligy mistrů dokázal zápas díky brankám Garyho Cahilla, Fernanda Torrese a Branislava Ivanoviče otočit, důležitá branka španělského útočníka na 3:2 v 80. minutě však padla z ofsajdu. "Ukázali jsme velkou sílu týmu a dokázali jsme zápas otočit. Hodně důležité bylo vyrovnání Garyho, protože pak zbývalo ještě dost času do konce. Pak jsme přidali i třetí gól a po brejku ještě čtvrtý do prázdné brány, když už Reading hrál vabank a gólman se nestihl vrátit," řekl Čech.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy