Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
41. INVELT Rally Pačejov 2020

CSKA bude hrát i nadále bez svých fanoušků. Disciplinárka prodloužila trest

Nyon (Švýcarsko) – Fanoušci CSKA Moskva své miláčky v základní skupině Ligy mistrů již letos nepodpoří. Disciplinární komise UEFA potrestala ruský klub za opakované rasistické projevy fanoušků a řádění chuligánů při zářijovém utkání 1. kola Ligy mistrů na hřišti AS Řím uzavřením vlastního stadionu v evropských pohárech na tři zápasy. Zápas na Olympijském stadionu tehdy musel být na dvě minuty přerušen, italský celek zvítězil jednoznačně 5:1.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání CSKA Moskva - Bayern Mnichov

Už úterní duel s Bayernem Mnichov (0:1) se hrál bez diváků, protože ruský klub pykal za ultrapravicové symboly v kotli fanoušků CSKA na zápase v Plzni v minulém ročníku LM. Komorní atmosféru teď zažijí v Moskvě i Manchester City (21. října) a AS Řím (25. listopadu), prázdné tribuny pak budou i při dalším domácím zápase CSKA v případném play-off, Evropské lize nebo příštím soutěžním ročníku.

Kromě toho i při obou zbývajících "venkovních" utkáních CSKA v základní skupině E v Mnichově a Manchesteru budou uzavřeny tribuny vyhrazené pro fanoušky hostů. Navrch klub dostal i pokutu 200 tisíc eur.

Slavný moskevský klub pyká za fanoušky už potřetí za poslední dobu. Série incidentů odstartovala vloni v říjnu, kdy si na opičí skřeky ze sektoru CSKA stěžoval kapitán Manchesteru City Yaya Touré. Vedení klubu tehdy rasistické projevy popřelo a označilo nařčení za britskou konspiraci. UEFA klub nicméně potrestala zavřením části stadionu pro další domácí utkání.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy