Ostrava - Jihlava

Coufal připravil vítězný gól West Hamu, "Hammers" si poradili s Norwichem

V dalším ligovém utkání West Hamu byla znovu vidět česká stopa. Obránce Vladimír Coufal přihrál na úvodní gól United, kteří nakonec v 18. kole Premier League přehráli Norwich 2:0. Reprezentační kapitán Tomáš Souček kvůli nemoci poprvé v sezoně anglické ligy chyběl v sestavě "kladivářů", Alex Král se z lavičky na trávník nedostal.

Fotbalisté West Hamu United se radují z branky
zdroj: Reuters autor: Tony Obrien

Oba góly West Hamu vstřelil Jarrod Bowen. Nejprve mu nebyla uznána branka kvůli ofsajdu, ve 42. minutě už ale nebylo o platnosti jeho gólové hlavičky po Coufalově centru pochyb. Třetí ligovou výhru West Hamu za sebou pečetil Bowen v 83. minutě, kdy jeho trefu uznalo až video.

Svěřenci trenéra Davida Moyese se posunuli na čtvrté místo tabulky zajišťující Ligu mistrů před Arsenal, jenž má dvoubodovou ztrátu, ale zápas k dobru.